a może by tak piracka przygoda…

Teatr SZPILKA  ze  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku

logo-czerwone

na podstawie tekstu Elżbiety Gorzkiej – Kmieć   wzbogacony o doświadczenia, przemyślenia i pomysły uczniów.

spektakl otrzymał główną nagrodę na przeglądzie teatralnym „Przestrzenie Wyobraźni” w Kłodawie

scenariusz, scenografia, reżyseria spektaklu-  Aldona Piwońska, Izabela Ochota, Ewa Pawlak

aktorzy -Paweł Abramowicz, Adela Adamczyk, Adam Białas, Kacper Brzostowski, Oskar Brzostowski, Nina Grabara, Helena Gromada, Weronika Karolak, Michalina Rosiak, Zuzanna Skiba, Michał Wszędybył, Vanessa Mruk, Nadia Przygońska, Maria Rozmus

Przygodę z teatrem rozpoczęłyśmy 17 lat temu, przypadkowo…Wtedy – ku naszemu zaskoczeniu, ale i ogromnej radości – spektakl przygotowany przez „Szpilkę” zdobył swoją pierwszą nagrodę. I choć przedstawienie dalekie było od ideału – opierałyśmy się głównie na intuicji – to ciepłe słowa jurorów dodały nam skrzydeł. I tak trwamy do dziś, nieprzerwanie. Z czasem zabawa w teatr przekształciła się w pasję, a my chyba już nie potrafimy żyć bez teatru, i siebie. Dziękujemy Wam, mali aktorzy, za entuzjazm i radość tworzenia. Wspaniale jest patrzeć, jak dorastacie na naszych oczach i rozwijacie się. Często na początku nieśmiali i niepewni, później fantastycznie otwieracie się na scenie. Dziękujemy – za zaangażowanie i zrozumienie- rodzicom, przyjaciołom, sponsorom, wszystkim wspierającym i dopingującym.Przed nami nowe wyzwania i kolejne projekty. Życzymy sobie i Wam nieustającej pasji!

W Turku – mieście w województwie wielkopolskim, siedzibie powiatu tureckiego i gminy Turek, w Kaliskiem, na ziemi sieradzkiej, na Wysoczyźnie Tureckiej, nad Kiełbaską  zorganizowana grupę piratów latem 2016 roku dokonała  śmiałego napadu na Szkołę Podstawową nr 1.  Kamery zarejestrowały zdarzenie ! Dzięki uporczywej pracy śledczej grona pedagogicznego bezczelni sprawcy zostali zidentyfikowani! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + one =