2017 kronika nieustannej kreacji od urodzenia do dzisiaj

Kawiarnia Artystyczna KÓLTURA  współtworzymy nowe miejsce na mapie Poznania, którego ambicją jest tworzenie niebanalnego, lokalnego ośrodka kultury, gdzie spotka się codzienny Poznaniak-mały i całkiem dorosły ze sztuka niekomercyjną, nie nastawioną na zysk, zapewniającą bezpłatny udział w cyklu wydarzeń ze sfery teatru, plastyki, muzyki i filmu i literatury -małe spektakle teatralne dla dzieci  i dorosłych, wernisaże poznańskich malarzy, rzeźbiarzy, fotografików, kameralne koncerty poznańskich kompozytorów i muzyków instrumentalistów, premiery filmów dokumentalnych i krótkometrażowych. Ważnym przesłaniem jest możliwość wykreowania nowego miejsca spotkań dla osób niepełnosprawnych.

zorganizowanie i prowadzenie platformy teatralnej INTERTEATR– nowej, oryginalnej formuły teatru opartej o przekaz internetowy.

Młodzi i starsi mieszkańcy województwa wielkopolskiego włączają się w szeroki obieg kultury, co powoduje wzrost ich szans rozwoju intelektualnego w starciu z mieszkańcami z większych ośrodków. Nowa formuła teatru jest unikatowa w skali Polski – kierujemy ją  do początkujących twórców, szukających własnego miejsca w ciasnym świecie komercji, realizujących pasję tworzenia i tych, którzy te zainteresowani pomagają rozwijać. Jest przestrzenią kreatywności, nieszablonowości, włączania się w ogólnoświatowy obieg kulturowy i otwierania się na każdego, kto nosi w sobie potrzebę rozwoju osobistego poprzez sztukę. Obecność spektakli w przestrzeni wirtualnej może  być wzorem do naśladowania, kształtującym młode charaktery i postawy społeczne, przewartościowującym myślenie o teatrze dziecięcym i młodzieżowym oraz amatorskim nie tylko  jako o rozrywce i wypełnieniu wolnego, pozalekcyjnego czasu.

Powstały filmowe wersje spektakli COŚ Studia Teatralnego PRÓBY z Poznania i O Co Pytać Starego Człowieka Grupy POMIĘDZY z Suchego Lasu.

TEATR NAJMŁODSZYCH ATOFRI 

W czasie sezonu artystycznego teatr odwiedza około 5000 widzów tym kilkanaście spektakli za granicą m.in. w Chinach i Niemczech. Gramy – Scena Zamek – Centrum Kultury Zamek, Scena Wspólna – Centrum Sztuki Dziecka, Scena Muzeum w ramach cyklu Muzeowanie – Muzeum Archeologiczne, Scena Browar – Słodownia +2 – Starym Browarze.

STUDIO TEATRALNE PRÓBY CK ZAMEK W Poznaniu- współpraca „odwieczna”   www.studioproby.pl

24-27 marca WIOSNA MŁODYCH

Zwrócenie uwagi na nowoczesną formę zdarzenia wiosennego, przewrotną logikę zjawisk scenicznych, wyrafinowaną stylistykę obrazów, odważne autorskie interpretacje faktów i zmyśleń! Zamkowe terytorium oddaliśmy odkrywcom nieznanych przestrzeni – tym, którzy analizują, uzasadniają, objaśniają, szukają prawdy -dramaturgom, reżyserom, aktorom, scenografom, fotografikom, muzykom, choreografom, tancerzom oraz sztuk oglądaczom. -artystom z Dunkierki, Poczdamu, Warszawy i Wielkopolski

DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2017 -KONFRONTACJE TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO Z Honorowym Patronatem Marka Woźniaka  Marszałka Województwa

W projekt Dzień Dobry Sztuko wpisany był i został zrealizowany  cykl 64  spotkań warsztatowych prowadzonych przez profesjonalnych artystów. Zajęcia prowadzone były w trybie warsztatów artystycznych  dla około 250 uczestników i instruktorów. Prowadzący warsztaty dokonali korekty i przeprowadzili zajęcia z zakresu interpretacji tekstu, ruchu scenicznego, muzyki i plastyki.

LABORATORIUM ZMYSŁÓW -projekt wpierany finansowo przez Miasto Poznań Trzeci sezon działań artystycznych to działania grupy niepełnosprawnych i ich sprawnych przyjaciół realizujących kolejny filmu dowodzący, że nie żyjemy w odrębnych rzeczywistościach, że nasze światy przenikają się. Dzięki akceptacji różności dokonuje się na filmowym planie prawdziwe powiązanie  sił. Mocą nas jest nasza różnorodność.

LABORATORIUM ZMYSŁÓW-ŻYCIA SMAKOWANIE- prapremiera filmu 16 grudnia w Kawiarni Artystycznej KÓLTURA w Poznaniu. Nikt nie chce być marginalizowany, wykluczany , wyśmiewany, ignorowany i nikt „normalny” świadomie nie chce tego robić. Odbudowujemy wiarę w drugiego człowieka, uwalniamy wyobraźnię i pokazujemy, że każdy zasługuje na uwagę, że każdy nosi w sobie niezwykłą, wyjątkową i piękną tajemnicę bytu.

EDUKACJA TEATRALNA dorosłych

Grupa Teatralna POMIĘDZY oraz Grupa PRZYSTANEK TEATR  współpraca z Ośrodkiem Kultury Gminy Suchy Las przy prowadzeniu warsztatów artystycznych

Mieszczanin Szlachcicem Moliera Grupy Teatralnej KOMEDIANCI z Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym-15 12 premiera spektaklu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × 5 =